Zariaďujeme malú detskú izbu pre dvoch školákov – krok po kroku

Keď sa o detskú izbu delia dve školopovinné deti, je potrebné rozumne rozvrhnúť priestor pre súbežnú existenciu dvoch rozdielnych „vesmírov“. Aj detská a študentská izba môže fungovať harmonicky a v mieri. Poradíme vám ako vybrať a skombinovať nábytok pre deti tak, aby obidve vaše ratolesti mali dostatok priestoru na štúdium, hru aj odpočinok.


1. Vyberte vašim deťom praktické postele, ktoré šetria miesto

V detskej izbe spravidla zaberá najviac priestoru posteľ. Najmä v prípade menších izieb je preto na mieste využívanie postelí, ktoré šetria miesto a ponúkajú aj rozšírené úložné možnosti. Obľúbeným praktickým riešením do detskej izby je poschodová posteľ, na ktorej sa pohodlne vyspia dve alebo tri deti (ak má posteľ zásuvku s prístelkovým matracom). Šikovným riešením do menšej detskej izby je i vysoká posteľ so zabudovanou skriňou a písacím stolíkom či detská posteľ so schodíkovou komodou. Veľkú úsporu miesta v detskej izbe získate, ak vašim deťom doprajete sklápacie postele, ktoré cez deň, v zloženom stave, pripomínajú dlhú komodu.

2

2. Správne umiestnite dva písacie stoly

Každé z detí, ktoré sa delia o izbu, by malo mať svoj vlastný písací stôl, ktorý je prispôsobený výške a potrebám dieťaťa. Pre najmenších školákov je vhodný rastúci písací stôl, ktorý je výškovo nastaviteľný. Pre staršie deti, ktoré využívajú počítač a monitor, je vhodný väčší písací stolík s úložným priestorom v podobe zásuviek alebo menší písací stôl s výsuvnou poličkou na klávesnicu. Dôležité je správne umiestnenie písacieho stola – v ideálnom prípade by za chrbtom sediacej osoby mala byť stena (alebo aspoň vysoké operadlo stoličky) a dieťa by od stola malo mať výhľad na vchodové dvere. Takéto umiestnenie písacieho alebo pracovného stola je podľa feng šuej tou najlepšou pozíciou, ktorá zvyšuje produktivitu a pocit bezpečia. Na takéto umiestnenie je ideálny napríklad písací stolík s regálom, ktorý je ako stvorený do rohu miestnosti.

3

3. Dve stoličky, ktoré sú vhodné pre deti

Stoličky k písacím stolom by mali zodpovedať veku a výške dieťaťa. K malému rastúcemu stolu je ideálna detská nastaviteľná stolička, ktorá porastie spolu s ním. Starším deťom skvele poslúžia detské stoličky s nastaviteľnou výškou a opierkami na lakte – môže to byť napríklad jednoduché kancelárske kreslo s poťahom či kreslo s praktickou opierkou zo sieťoviny. Pre študentov, ktorí trávia veľa času pred počítačom, je optimálnou voľbou čalúnená kancelárska stolička s nastaviteľnou výškou sedadla, lakťovými opierkami a opierkou na hlavu.

4

4. Vytvorte praktický úložný priestor pre každé dieťa

Každý obyvateľ detskej izby potrebuje svoj vlastný priestor na oblečenie, hračky, športové a školské potreby. Veľká rohová skriňa v kombinácii so šatníkovými skriňami pomáha vyriešiť túto výzvu v menšej izbe, podobne ako detské postele s úložným priestorom. Doplnkový úložný priestor v detskej izbe vám pomôžu vytvoriť nástenné police a prídavné skrinky.

5

5. Využite možnosti na prirodzené rozdelenie priestoru

Detské izby, o ktoré sa delia dve deti, by mali poskytovať dostatok súkromia pre obidvoch školákov. Izbu môžete rozdeliť napríklad na študijnú a relaxačnú zónu – v študijnej časti budú písacie stoly a stoličky, v relaxačnej zóne priestor na cvičenie, hry a odpočinok v horizontálnej polohe – okrem postelí tu môže byť napríklad koberec so sedacím vakom. Aktívnu a relaxačnú zónu môžete oddeliť napríklad paravánom, regálom s rastlinami alebo farebným regálom s knihami.

6

P.S.: Chceli by ste vedieť viac o detskom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nášho tovaru k Vám domov a o vynáške tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@omega-nabytok.sk či telefonicky na čísle 0915 547 018 alebo využite náš online chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie