Kuchynské linky

do-kategorieChcete variť v modernej kuchyni? Nastal teda čas vymeniť starú kuchynskú linku za novú a vdýchnuť jej novú dušu. U nás si môžete kuchynskú linku vyskladať na mieru, vďaka čomu si ľahko zariadite menšie, veľmi veľké alebo dokonca atypicky riešené priestory, alebo si vyberte z ponuky našich kompletov.

Aby vaša kuchynská linka pôsobila dokonale, dolaďte ju vhodnou pracovnou doskou a príslušenstvom. I drobné detaily sa dokážu postarať o obrovský wow efekt. Naše kuchynské linky sú kvalitne spracované, a tak si svoju trendovú kuchyňu vychutnáte dlhé roky, nielen pri varení, ale aj pri posedávaní pri kávičke.

1170 položiek celkom
úchyt na kuchynskú linku UA 116
od 6 €

Očarujúci úchyt UA 116 na kuchynskú linku v striebornej farbe.

234201/136
Double system BS 60/82 ku kuchynským linkám
od 23 €

Double systém – je názov pre bočné dosky, ktoré sú v 4 základných farbách tak ako aj korpusy kuchynských skriniek –...

159261/GRE
202373 lista tesniaca
Lišta tesniaca
3 - 8 týždňov
11 €

Praktická tesniaca lišta, ktorá je odolná voči vode.

65556/STR
vnútorný roh alu2
3 €

Rohový spoj - vnútorný je určený na spájanie tesniacej lišty.

65565
31. D11 60a
110 €

Kuchynská linka Emporium je odpoveďou na potreby klientov, ktorý hľadajú klasiku, ktorá ale nie je nudná. Samozrejmou...

EMPORIUMD11/60_2
koncove zaslepky
Koncové záslepky
3 - 8 týždňov
3 €

Koncové záslepky k tesniacej lište.

65562
Kuchynská spodná skrinka Silver D15 cargo
110 €

Kuchynská skrinka spodná D15 cargo zo série skriniek modernej kuchynskej linky SILVER, v ponuke v siedmich...

288578/DUB
horná otvorená skrinka W15
29 €

Kuchynská skrinka horná W15 zo série skriniek modernej kuchynskej linky SILVER, v ponuke v...

422562/BIE
Kuchynská horná skrinka Essen W3 90
156 €

Kuchynská skrinka horná W3 90 zo série skriniek modernej kuchynskej linky ESSEN s akrylovými...

287597/CIE
Kuchynská spodná skrinka Malmo D4M 40
190 €

Kuchynská skrinka spodná D4M 40 zo série skriniek modernej kuchynskej linky MALMO, v ponuke v troch atraktívnych...

287036/DUB
Mela artisan 1,2
199 €

Atraktívna kuchynská linka Mela 1,2 / 1,8m v obľúbenom farebnom prevedení dub artisan.

461WAL768
FLORENCE D12 90
od 181 €

Kuchynské skrinky Florence sú najnovšou ponukou moderného využitia priestoru vo vašej kuchyni. Odlišuje sa najmä...

99247/MAT
30. W8 60 aa 82764/MAT
Spodná kuchynská skrinka Florence D3E/60 (FAREBNÉ PREVEDENIE KORPUSU Lava, FAREBNÉ PREVEDENIE DVIEROK ICA ICA 0186, Povrchová úprava dvierok MAT)
od 339 €

Kuchynské skrinky Florence sú najnovšou ponukou moderného využitia priestoru vo vašej kuchyni. Odlišuje sa najmä...

82650/MAT
D15O
34 €

Kuchynské skrinky Florence sú najnovšou ponukou moderného využitia priestoru vo vašej kuchyni. Odlišuje sa najmä...

81846/DUB
Rohová pracovná doska
Novinka
od 120 €

Pracovná doska hrúbky 38 mm na rohovú skrinku D12R 90 v ponuke v rôznych farebných prevedeniach.

313326/R42
Kuchynská spodná skrinka Florence D1ZA 60
od 199 €

Kuchynská skrinka spodná drezová D1ZA 60 zo série skriniek bezúchytkovej lakovanej kuchynskej linky FLORENCE, v...

296596/MAT/DUB
biela kuchynska linka marika 240cm
427 €

Moderná kuchynská linka MARIKA 240 cm v neutrálnom bielom prevedení.

988S985
velka rohova kuchynska linka lidia dub sonoma
609 €

Rohová kuchynská linka LIDIA 360 cm v modernom prevedení dub sonoma s bielými korpusmi.

988S990
Vysoká kuchynská skrinka Silver 2D14K 40 s cargo košom
250 €

Kuchynská skrinka vysoká 2D14K 40 cargo zo série skriniek modernej kuchynskej linky SILVER, v ponuke v siedmich...

288680/DUB
Kuchynská spodná skrinka Silver D13 U
120 €

Kuchynská skrinka spodná rohová D13 U zo série skriniek modernej kuchynskej linky SILVER, v ponuke v siedmich...

288674/DUB
Kuchynská spodná skrinka Silver D11K 60
74 €

Kuchynská skrinka spodná D11K 60 zo série skriniek modernej kuchynskej linky SILVER, v ponuke v siedmich atraktívnych...

288665/DUB
Kuchynská spodná skrinka Silver D3M 50
166 €

Kuchynská skrinka spodná D3M 50 zo série skriniek modernej kuchynskej linky SILVER, v ponuke v siedmich atraktívnych...

288635/DUB
Kuchynská spodná skrinka Silver D1ZA 60
158 €

Kuchynská skrinka spodná drezová D1ZA 60 zo série skriniek modernej kuchynskej linky SILVER, v...

288560/DUB
Hore
Ďalšie produkty

Predstavíme vám svet modernejších a praktickejších riešení, ktoré nielen uľahčia prácu pri varení, ale aj esteticky obohatia celkový dizajn vášho domova. Predovšetkým sa zamyslíme nad témou kuchynských liniek a ich rôznymi možnosťami.

#ShowMore#

Dizajnové trendy a moderne kuchynské linky

Súčasný svet dizajnu kuchynských liniek prináša nespočetné množstvo inovatívnych riešení, ktoré zohľadňujú praktickosť, estetiku a moderné technológie. Na prvý pohľad môže byť ťažké sa v tejto ponuke orientovať a vybrať si ten správny dizajn pre vašu kuchyňu. V nasledujúcom odstavci vám predstavíme niektoré zo súčasných trendov moderne zariadených kuchynských liniek.

Jedným z najpopulárnejších trendov súčasnosti sú minimalistické, čisté línie a jednoduchosť. Tento štýl je charakteristický použitím veľkých sklenených alebo hladkých povrchov bez viditeľných úchytov na dverách či zásuvkách. Namiesto nich sa používajú elegantné drážky alebo dotykové mechanizmy na otváranie. Farby takisto sledujú tento štýl - dominuje biela, sivá a ďalšie neutrálne tóny.

Materiály v modernom dizajne kladieme veľký dôraz na udržateľnosť materiálov. Preto sa stavy do popredia dostávajú prírodné materiály ako drevo, kameň alebo sklo. Zároveň sa stále viac uprednostňujú recyklovateľné materiály a ekologické technológie.

Trendom posledných rokov je aj spojenie kuchyne s obývacou miestnosťou do jednej veľkej miestnosti. V takomto riešení sa kuchynská linka často pretvára na ostrovček s barovým pultom a stoličkami pre pohodlné posedenie pri príprave jedál alebo pri pití drinku so spoločnosťou.

V neposlednom rade nemožno zabudnúť na využitie moderných technológií v dizajne. Inteligentné spotrebiče uľahčujú život majiteľovi domu svojimi pokrokovými funkciami - napríklad chladnička môže upozorniť na to, že potrebujete dokúpiť mlieko alebo že ovocie začínal hniť.

Ako vidno zo spomenutých trendov, dnešné dizajny moderne zariadených kuchynských liniek prinášajú neobmedzené možnosti pre každého - od tých, ktorý milujú minimalizmus a funkciu cez tých, čo si potrpia na prírodnosť a udržateľnosť až po tých, pre ktorých sú moderné technológie neoddeliteľnou súčasťou života.

Výber materiálov pre kuchynské linky 

Pri výbere materiálov pre kuchynské linky je potrebné zohľadniť niekoľko možnosti, ako sú estetika, funkčnosť a odolnosť. Jedným z najpopulárnejších materiálov na kuchynské linky je dnes laminát. Laminátové dosky sú tvorené vrstvami papiera alebo textilu impregnovaných melamínovou živicou, čo im dodáva pevnosť a odolnosť voči vlhkosti a teplu. Laminátové linky sú cenovo dostupné a ponúkajú široký výber farieb a dekorov.

Druhým obľúbeným materiálom je drevo. Prirodzená krása dreva dodáva kuchyni eleganciu a teplo. Drevené pracovné dosky môžu byť vyrobené z masívu alebo spojením viacerých tenkých vrstiev dreva tzv. dyhovaním. Dôležité je dbať na spracovanie dreva – povrch musí byť ošetrený proti vlhkosti, teplu či mechanickému poškodeniu.

Ak hľadáte modernejší štýl kuchyne, môžete sa rozhodnúť pre sklo alebo keramiku ako materiál pre vaše linky. Sklenené pracovné dosky sú odolné voči teplu, škrabancom a ľahko sa čistia. Keramické dosky zase ponúkajú vysokú teplotnú odolnosť a sú veľmi hygienické.

Pre tých, ktorí dávajú prednosť luxusu a exkluzivite, je ideálnou voľbou kameň. Prírodný kameň ako žula alebo mramor dodáva kuchyni jedinečný vzhľad a garantuje dlhodobú trvácnosť. Na druhej strane, umelý kameň (tzv. kompozit) je zmesou prírodných materiálov spojených živicami. Výhodou umelého kameňa oproti prírodnému je lepšia odolnosť voči poškriabaniu či škvrnám.

Pri výbere materiálu pre vaše kuchynské linky nezabudnite brať do úvahy aj praktickosť – niektoré materiály vyžadujú väčšiu starostlivosť pri používaní či údržbe. Voľba vhodného materiálu zohráva dôležitú rolu nielen pre estetiku vašej novej kuchyne, ale aj pre jej funkčnosť a dlhovekosť.

222260_kuchynsky-komplet-mela-180-240-cm-biely-mat

Lacné kuchynské linky: tipy na úsporu

Kuchynské linky sú súčasťou každého domova, ktorý chceme mať nielen funkčný, ale aj esteticky príjemný. Avšak nie vždy máme možnosť investovať veľké sumy do ich realizácie a hľadáme riešenia, ako ušetriť. Na trhu je dnes veľa možností ako získať lacné kuchynské linky bez toho, aby sme museli ísť na úkor kvality alebo dizajnu.

Jednou z najefektívnejších metód na úsporu pri nákupe novej kuchyne je využitie výpredajov a akcií. Stačí si len prehliadať aktuálne ponuky a porovnať ich medzi sebou. V tomto prípade sa oplatí byt trpezlivý a čakať na tú správnu príležitosť.

Ak ste šikovní a máte radi "urob si sám" projekty, možno vás zaujme nákup kuchynského nábytku v moduloch, čo umožňuje postupne budovať svoju kuchyňu podľa potreby a rozpočtu. Takýto systém je flexibilný, pretože umožňuje meniť usporiadanie alebo doplniť ďalšie prvky v budúcnosti.

Vo všeobecnosti platí, že lacné kuchynské linky nemusia nutne znamenať kompromis medzi cenou a hodnotou produktu. Je na každom zákazníkovi, aby si vybral tie najlepšie možnosti podľa svojich potrieb a finančných možností.

Rohové kuchynské linky: využitie priestoru

Rohové kuchynské linky sú ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú maximalizovať využitie priestoru vo svojej kuchyni. Vďaka ich špeciálnemu tvaru dokážu efektívne využiť aj tie najmenšie a zdanlivo nepoužiteľné miesta, ako sú rohy a úzke medzery medzi skriňami či spotrebičmi.

Jedným z hlavných benefitov rohových liniek je práve to, že poskytujú veľké množstvo úložného priestoru. Skrinky a zásuvky sú navrhnuté tak, aby dokázali uchovať všetko potrebné vybavenie pre vaše kulinárske dobrodružstvá - od hrncov a panvíc po tanieriky či príbory. V niektorých prípadoch sa dajú nainštalovať aj praktické systémy na organizáciu vnútra skrinky – napríklad drôteným košíkom alebo rotujúcimi policami.

Okrem praktickosti majú rohové linky aj estetický prínos pre vašu kuchyňu. S ich pomocou môže miestnosť pôsobiť svetlejšie, priestrannejšie a modernejšie. Vzhľadom na to, že väčšina z nich disponuje širokou paletou materiálov, farieb a štýlov, je možné prispôsobiť ich takmer akejkoľvek kuchynskej dizajnovej koncepcii.

Rohové linky sú tiež veľmi prispôsobivé vzhľadom na rozmiestnenie spotrebičov. Mnohí ľudia si vyberajú tento typ liniek práve preto, že poskytuje väčší priestor pre zabudovanie rôznych druhov spotrebičov – od chladničky a umývačky riadu po varnú dosku či digestor. Tieto spotrebiče sa dajú usporiadať podľa individuálnych preferencií, aby boli čo najviac funkčné a ergonomické.

Samozrejme, pri výbere rohovej kuchynskej linky je dôležité myslieť aj na to, aby bola vhodne navrhnutá tak, aby zodpovedala vašim potrebám aj očakávaniam. Je dobré si uvedomiť svoje priority – či už ide o skladovaciu kapacitu alebo estetický vzhľad – a hľadať linky s týmto aspektom na mysli. Bez ohľadu na vaše preferencie môže byť rohová kuchynská linka tou správnou voľbou pre efektívne využitie priestoru vo vašej kuchyni.

286289_kuchynska-linka-uniqaplus-dub-wotan

Kombinácia farieb a štýlov v kuchyni

Kuchynské linky sú jedným z najdôležitejších a najviac vystavených častí domácnosti, preto je dôležité venovať pozornosť ich dizajnu a farebným kombináciám. Kombinácia farieb a štýlov v kuchyni môže mať veľký vplyv na celkovú atmosféru miestnosti. Vo výbere materiálov, farieb a štýlu nábytku sa odráža osobnosť majiteľov domu, ako aj ich vkus.

Pri plánovaní kuchyne je potrebné zohľadniť jej veľkosť, tvar miestnosti a umiestnenie okien. Je dobré vyberať farby tak, aby boli harmonické s ostatnou časťou domu alebo bytu. Ak máme obmedzenú plochu k dispozícii, ideálne sú svetlé pastelové tóny ako biela, béžová alebo svetlošedá. Tieto odtiene opticky zväčšia priestor a dodajú mu vzdušnosť.

Pri väčších priestoroch si môžeme dovoliť experimentovať s tmavšími farbami ako napríklad šedou alebo antracitom. V moderne zariadených kuchyniach sa striedavo používajú lesklé povrchy so sklenenými prvkami alebo matné povrchy s drevom, čo dodá kuchyni prirodzený vzhľad. Dôležité je nájsť rovnováhu medzi jednotlivými materiálmi a farbami tak, aby kuchyňa pôsobila zladenou a príjemnou atmosférou.

Pri kombinácii štýlov je dôležité mať na pamäti celkovú koncepciu miestnosti. Ak sa napríklad rozhodneme pre minimalistický štýl, mali by sme sa vyhnúť príliš veľkému množstvu dekoratívnych prvkov. Naopak, ak preferujeme vidiecky alebo rustikálny štýl, môžeme do kuchyne zaradiť viac dreva a teplých odtieňov.

Taktiež nezabudnite na osvetlenie - správne navrhnuté svetlá dokáže podčiarknuť farebné kombinácie a dokonale dotvoriť celkovú atmosféru miestnosti. Preto je dobré pouvažovať nad svetelnou scenériou už pri plánovaní dizajnu kuchyne.

Dizajnovanie svojej vysnívanej kuchyne nie je jednoduchý úloha - vyberanie správnej kombinácii farieb a štýlov si žiada čas, trpezlivosť aj cit pre detail. Avšak keď sa nám podarí nájsť tú správnu rovnováhu, výsledok bude stáť za to – krásne a harmonické prostredie, kde sa budeme cítiť prirodzene a pohodlne.

Praktické riešenia pre usporiadanie skriniek

Kuchynská linka je miestom, kde strávime veľkú časť svojho dňa - pripravujeme jedlo, umývame riad a užívame si spoločné chvíle s rodinou. Aby bola práca v kuchyni čo najefektívnejšia a pohodlná, je dôležité mať dobre usporiadané skrinky. Budeme sa zaoberať praktickými riešeniami pre usporiadanie skriniek.

Jedným z najdôležitejších aspektov pri usporiadaní skriniek je využitie priestoru vo vnútri skrinky. Je vhodné investovať do regálových systémov alebo úložných boxov, ktoré nám pomôžu lepšie využiť priestor na uloženie potravín a kuchynského príslušenstva. Regály by sme mali umiestniť tak, aby sme mali ľahký prístup ku každodenným predmetom, ako sú hrnce a panvice.

Okrem toho by sme mali dbať na to, aby boli podobné veci uložené pohromade. Môže sa jednať napríklad o triedenie podľa funkcie (riad na pečenie vedľa seba), alebo podľa veľkosti (veľké hrnce na spodnej polici, menšie na vrchnej). Toto nám uľahčí hľadanie potrebných vecí a zároveň zvýši efektivitu práce v kuchyni.

Pri usporiadaní skriniek je tiež dôležité mať na pamäti ergonómiu. Najlepšie je mať často používané predmety v úrovni očí alebo rúk, aby sme nemuseli neustále sa skláňať alebo tiahnuť za nimi. Rovnako by sme mali dbať aj na to, aby boli ťažké predmety uložené nižšie a ľahké vyššie. Týmto spôsobom minimalizujeme riziko pádu alebo zranenia pri manipulácii s nimi.

Je tiež vhodné pravidelne prehodnocovať obsah skriniek a zbaviť sa nepotrebných vecí. Mnohokrát si ani neuvedomujeme, koľko nepoužívanej kuchynskej výbavy máme doma - či už ide o staré hrnce s poškodeným povrchom alebo o zdvojené koreničky so zastaranými štítkami. Udržanie poriadku vo vnútri skriniek tak nielenže prispieva k lepšej organizácii práce v kuchyni, ale aj k celkovému zdravšiemu prostrediu v domácnosti.

Ako udržiavať čistotu a poriadok v novej kuchyni?

Jednou z hlavných výziev je udržiavať čistotu a poriadok v novej kuchyni, aby sme mohli pracovať efektívne a cítiť sa pritom pohodlne.

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že pri plánovaní kuchyne musíme myslieť nielen na jej estetický vzhľad, ale aj na praktickosť. Vyberajme materiály, ktoré sú ľahko umývateľné a odolné voči poškriabaniu. Správnym rozhodnutím môže byť napríklad sklo alebo keramika pre steny nad pracovnou doskou alebo laminát pre samotné kuchynské linky.

V druhom rade je dôležité zabezpečiť dostatok úložného priestoru. Ak máme miesto kam uložiť hrnce, panvice či potraviny, nebude nám zbytočne ležať na pracovnej doske. Takto si zamedzíme neporiadku a uľahčíme upratovanie.

Tretím krokom je pravidelné a dôkladné čistenie. Je dobré si zvyknúť na to, že po každom použití kuchynských spotrebičov alebo príprave jedla venujeme niekoľko minút čisteniu. Ak vytierame pracovnú dosku, umývame riad a utierame plynový sporák hneď po použití, zabránime usadzovaniu špiny a mastnoty.

Okrem toho je vhodné mať pri ruke aj ďalšie pomôcky na údržbu čistoty, ako sú napríklad hubky, utierky alebo kefy na čistenie zárezov a škár medzi dlaždicami. Tie by sme mali meniť pravidelne, aby sme predišli šíreniu baktérii.

Nakoniec je potrebné myslieť aj na prevenciu - ak sa nám podarilo udržať novú kuchyňu v dobrom stave bez viditeľných známok opotrebenia alebo zašpinenia dlhší čas po jej inštalácii, snažme sa tento stav zachovať aj do budúcna. Investujme do kvalitných materiálov pre údržbu kuchyne, dodržujme sobný poriadok pri práci a nezabúdajme na pravidelné generálne upratovanie. 

Záver

Nezabudnite myslieť aj na správny výber kuchynských skriniek, aby boli nielen pekné na pohľad, ale aj funkčné a praktické pre každodenný život. Nečakajte ďalej a navštívte náš e-shop už dnes. Objavte širokú škálu výrobkov, ktoré zlepšia váš život a uľahčia každodenné úlohy. Máme pre vás exkluzívne zľavy a akciové ponuky, ktoré si nesmiete nechať ujsť. Neváhajte ani chvíľu, pretože naše produkty sú obmedzené. 

V našom e-shope omega-nabytok.sk nájdete moderné a luxusné kuchynské linky. Ponúkame rýchle doručenie priamo k vám domov a zabezpečujeme maximálnu spokojnosť so službami aj produktami.