Vytvorte si domáce „spa“ v kúpeľni v 5 jednoduchých krokoch

Po dlhom a náročnom dni je večerná očista v kúpeľni balzamom na dušu – najmä ak je vaša kúpeľňa zariadená prakticky a útulne. Aj v obyčajnej panelákovej kúpeľni si môžete vytvoriť prvotriedne domáce „spa centrum“, v ktorom sa môžete naplno oddať relaxu. Pomôže vám k tomu správne zvolený kúpeľňový nábytok v kombinácii s rafinovanými doplnkami.


1. Vyberte si kúpeľňovú zostavu

Jednoduchá a elegantná kúpeľňová zostava so zladeným nábytkom, ktorá sa farebne hodí k dlažbe a obkladom vo vašej kúpeľni, je ideálnym základom pre domáce kúpele, v ktorých sa budete cítiť dobre. Tmavý nábytok do kúpeľne či zostava kúpeľňového nábytku, ktorá kombinuje bielu farbu s dreveným dekorom, je moderným dizajnovým riešením, ktoré bude skvele ladiť s obkladmi v neutrálnych prírodných odtieňoch.

Tip: Pri výbere kúpeľňovej zostavy uprednostnite takú, ktorá disponuje uzavretými skrinkami s nepriehľadnými dvierkami – pôsobí úhľadnejšie a pomôže vám udržiavať v kúpeľni poriadok.

2

2. Vytvorte si v kúpeľni ambientné osvetlenie

Každá kúpeľňa spravidla disponuje základným stropným svietidlom a doplnkovým osvetlením, ktoré sa nachádza nad zrkadlom či po jeho stranách. Zaujímavým alternatívnym riešením je zrkadlo s LED osvetlením, ktoré vytvára príjemné tlmené svetlo bez ostrých tieňov. Na vytvorenie relaxačnej atmosféry v kúpeľni však môžete využiť aj menej konvenčné spôsoby osvetlenia, ktoré vám spríjemnia kúpeľ s aromatickými olejčekmi alebo horúcu sprchu. Výborným riešením sú prírodné voňavé sviečky z včelieho vosku, umelé sviečky na baterky alebo svetelné reťaze, bezpečne umiestnené tak, aby sa nedostali do kontaktu s vodou.

3

3. Spestrite si kúpeľňu novými textíliami

Nový kúpeľňový textil je najrýchlejší spôsob ako vyčarovať príjemnú atmosféru vo vašej kúpeľni. Zladené uteráky a osušky vo farbe, ktorá ladí s vašim kúpeľňovým nábytkom a obkladmi, dodajú vašej kúpeľni nádych luxusu. Tento efekt ešte znásobíte, ak s farbou uterákov zladíte aj kúpeľňové predložky.

4

4. Rozšírte si úložný priestor

Vaše domáce kúpele sa nezaobídu bez úložného priestoru na kozmetiku, uteráky, župany a množstvo drobností, ktoré patria do kúpeľne. Praktickým riešením do veľkej kúpeľne je pojazdný regál s otvorenými policami alebo pôvabná komoda s prútenými košíkmi. Aj v malej kúpeľni si však môžete jednoducho navýšiť úložný priestor – nástenný vešiak môžete umiestniť nad dvere alebo na voľnú stenu nad práčkou. Výborným pomocníkom do kúpeľne je i vešiak typu nemý sluha, ktorý je ako stvorený na odkladanie oblečenia a doplnkov.

5

5. Zútulnite si kúpeľňu rastlinami

V prípade, že disponujete kúpeľňou s oknom a prirodzeným denným svetlom, môžete v nej pestovať teplomilné a vlhkomilné rastliny, ktoré prispejú k ešte príjemnejšej kúpeľnej atmosfére. Aj veľmi malú a tmavú kúpeľňu si však môžete vylepšiť a zútulniť rastlinami v moderných črepníkoch – a vôbec neprekáža, že budú umelé. Rastliny môžete umiestniť na vysoký regál s otvorenými policami, na kúpeľňové skrinky alebo na štýlový stojan na kvety.

6

P.S.: Chceli by ste vedieť viac o nábytku do kúpeľne a o kúpeľňových doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nášho tovaru k Vám domov a o vynáške tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@omega-nabytok.sk či telefonicky na čísle 0915 547 018 alebo využite náš online chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie