Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

V tejto domácej kancelárii budete pracovať s radosťou: praktické rady a inšpirácie


Domáca kancelária je vašou malou oázou kreativity a produktivity, ktorú máte úplne pod kontrolou. Práca z domu prináša množstvo výhod – žiadne dochádzanie do práce, harmonické a pokojné prostredie bez vyrušovania, možnosť organizovať si čas podľa seba a usporiadať si priestor tak, aby sme sa v ňom cítili dobre. Prinášame vám niekoľko rád, vďaka ktorým si vytvoríte home office, v ktorom vám práca pôjde od ruky.


Vytvorte priestor pre prázdnotu

Či už máte k dispozícii na kanceláriu celú izbu alebo len pracovný kút, vašej koncentrácii aj kreativite pomôže, ak bude váš pracovný priestor pôsobiť vzdušne a nezahltene. Prázdny priestor vytvorí miesto nielen pre vašu rannú šálku kávy alebo čaju, ale aj pre nové kreatívne myšlienky a nápady. Veľký písací stôl s úložným priestorom v podobe skrinky s dvierkami a zásuvkou vám umožní odpratať všetky nepotrebné predmety zo stolovej dosky, aby ste sa ľahšie sústredili na prácu. Ak máte k dispozícii len malý priestor, môžete ho vyplniť napríklad minimalistickým PC stolíkom s policou, ktorý má jednoduchý a čistý dizajn.

2

Investujte do stoličky, ktorá bude šetriť váš chrbát

Dlhé sedenie pri počítači si zvykne vyberať svoju daň v podobe nepríjemných bolestí chrbta. Čo však v prípade, že zvyknete presedieť pri svojej práci dlhé hodiny, lebo sa „zabudnete“ v stave „flow“, keď ani nevnímate, ako plynie čas? Odporúčame vám investovať do kvalitnej kancelárskej stoličky, ktorá podporuje zdravé sedenie – môže to byť štýlové a pohodlné kožené kreslo s polohovateľnou opierkou a sedákom či komfortné kancelárske kreslo so sieťkou v chrbtovej časti, ktoré oceníte najmä počas letných mesiacov. Ak pri sedení radi obmieňate rôzne polohy, môžete klasické sedenie na stoličke striedať s fitloptou alebo vyskúšať ergonomický kľakosed z masívneho dreva.

3

Experimentujte: vyskúšajte prácu postojačky či na čerstvom vzduchu

Kto povedal, že domáca kancelária musí byť len o vysedávaní pri stole? Ak pracujete s prenosným počítačom, teda s notebookom alebo tabletom, nič vám nebráni rozšíriť si možnosti a striedať prácu pri stole s inými alternatívami. Na prácu môžete využiť napríklad aj kuchynský barový stolík či regál s barovým pultom, pri ktorom môžete pracovať aj postojačky. Na balkón či terasu alebo na pokojné miesto pod stromom v záhrade sa určite zmestí prenosný stolík na notebook s kolieskami, vďaka čomu budete môcť pracovať aj na čerstvom vzduchu. Na krátky čas sa môžete s notebookom uchýliť i na gauč či do postele, kde vám vynikajúco poslúži malý stolík na notebook, pripomínajúci podnos.

4

Obklopte sa zeleňou

Izbové rastliny spoľahlivo zútulnia vašu pracovňu a ako bonus sa s vami podelia o kyslík. V domácej kancelárii nimi naozaj nemusíte šetriť a môžete ich kreatívne zapracovať do priestoru – umiestnite ich na okenný parapet, na váš písací stôl, na nástenné police, na drevený alebo kovový regál, komodu či príručný stolík. Výborným doplnkom je i kytica vo vkusnej váze – potešte sa každý týždeň novými rezanými kvetmi a práca vo vašej domácej kancelárii bude ešte príjemnejšia.

5

P.S.: Chceli by ste vedieť viac o kancelárskom a inom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nášho tovaru k Vám domov a o vynáške tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@omega-nabytok.sk či telefonicky na čísle 0915 547 018 alebo využite náš online chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.