Aj v tej najmenšej panelákovej kuchyni môžete čarovať pri sporáku vo veľkom: 4 inšpirácie

 

Ak milujete domáce varenie a radi sa realizujete v kuchyni, neodradia vás ani menšie priestory panelákových kuchyniek. Ich výhodou je, že sú útulné a veľa sa nenachodíte – všetko máte totiž poruke. Jednoduchým a cenovo výhodným riešením do malej kuchyne sú kuchynské linky – komplety nábytku, ktorý spolu dokonale ladí. Vyberte si možnosť, ktorá vám najviac vyhovuje veľkosťou, farbou a štýlom.

 

1. Kuchynská linka so skrinkami až po strop

Aj malá kuchyňa môže disponovať veľkou úložnou plochou. Z priestoru vyťažíte maximum, ak sa rozhodnete pre kuchynskú linku s väčšími skrinkami, ktoré budú siahať až po strop a umožnia vám využiť dostupný priestor bez toho, aby vaša kuchyňa pôsobila preplnene či neusporiadane.

Kuchynská linka v drevenom dizajne sa dobre kombinuje s výraznými farbami a vnesie do vašej kuchyne iskru. Decentná kuchynská linka v sivých odtieňoch vynikne v kombinácii s obkladmi a nábytkom v pastelových farbách. Kuchynskú linku s vysokými skrinkami nemusíte dopĺňať ďalšími úložnými riešeniami a môžete ju využívať v jej elegantnej, minimalistickej podobe.

2

2. Kuchyňa s rafinovane využitými rohmi

V menších kuchyniach záleží na každom voľnom centimetri a aj rohy majú veľký potenciál stať sa dôležitým úložným priestorom. Kuchynská linka s otvorenými rohovými skrinkami je ideálnym riešením do malej kuchyne, kde hrozí, že nábytok bude prečnievať do priestoru a jeho roh vytvorí kolízny bod. Zaoblené rohy kuchynskej skrinky zmiernia vytŕčajúcu hranu a poskytnú extra úložný priestor na malé predmety ako sú koreničky, čaje a rôzne kuchynské náradie.

Rohové kuchynské linky, ktoré sú riešené do písmena U, sú vhodné do malých a úzkych kuchyniek, napríklad v podkrovnej časti bytu, s atypicky riešeným stropom. Vďaka šikovne využitým rohom v dolnej časti kuchynskej linky vznikne dostatok úložného priestoru a budete potrebovať menej horných skriniek, vďaka čomu bude kuchyňa pôsobiť vzdušnejšie.

3

3. Svetlá biela kuchyňa s vysokým leskom

Biele kuchyne patria medzi obľúbené stálice v malých panelákových bytoch – biela farba zaručene vnesie svetlo i do tej najmenšej a najtmavšej miestnosti. Kuchynský komplet v bielej farbe a lesklom prevedení (ktoré ešte lepšie odráža svetlo) je ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú, aby ich kuchyňa vyzerala opticky väčšia a svetlejšia. V kombinácii so svetlým jedálenským nábytkom, podlahou a doplnkami bude biela kuchynská linka pôsobiť čisto a prirodzene.

Tip: Aj kontrastná kuchynská linka, ktorá kombinuje bielu farbu s tmavou, vynikne v malom priestore – dajte si však pozor, aby bola biela farba v prevahe.

4

4. Útulná farebná kuchyňa

Aj malá kuchyňa znesie kuchynskú linku výraznej farby – najlepšie vynikne v prípade, že miestnosť má dostatok prirodzeného denného svetla. Kuchynská linka v kombinácii sýtej červenej farby a neutrálnej bielej môže byť skvelým spestrením vašej kuchyne a každý deň vám vyčaruje úsmev na tvári.

5

P.S.: Chceli by ste vedieť viac o nábytku do kuchyne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nášho tovaru k Vám domov a o vynáške tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@omega-nabytok.sk či telefonicky na čísle 0915 547 018 alebo využite náš online chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie