Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Takto si vyberiete konferenčný stolík – 4 odporúčania interiérových dizajnérov


Konferenčné stolíky sú neodmysliteľnou súčasťou obývačkového posedenia a nesmú chýbať pri vašej pohovke či sedacej súprave. Majú dôležitú estetickú, ale najmä praktickú funkciu – na konferenčný stolík patrí čaj a káva, ako aj pohostenie pre návštevy, ktoré prídu na kus reči. Konferenčné stolíky sa však často využívajú aj ako príručné stolíky, a to najmä v prípade, že disponujú úložným priestorom. Poradíme vám s ich výberom.

 

1. K výraznej sedačke vyberajte minimalistické konferenčné stolíky – a opačne

Pri výbere konferenčného stolíka k sedačke, pohovke alebo kreslám myslite na to, že váš priestor by mal pôsobiť vyvážene a harmonicky. Jednoduchý konferenčný stolík s minimalistickým dizajnom je ideálny k posedeniu, ktoré vyniká výraznou farbou alebo prepracovaným, členitým dizajnom.

K sedačke v modernom štýle sa hodí aj konferenčný stolík s vysokým leskom a praktickou, no nenápadnou sklenenou poličkou. Ak máte sedačku v strohom a minimalistickom prevedení, nevýraznej neutrálnej farby, máte pri zariaďovaní viac možností ako si spestriť posedenie – k takejto sedačke sa hodí napríklad dizajnový konferenčný stolík s taburetkami alebo luxusný kovový stolík.

2

2. Stavte na originálne kombinácie materiálov

Konferenčné stolíky sa zvyčajne vyrábajú z masívneho dreva či jeho napodobenín alebo z plastu, kovu, skla. Tieto materiály sa spolu dajú vynikajúco kombinovať. Originálny konferenčný stolík v kombinácii MDF+sklo je ako stvorený do interiéru, ktorý je zariadený v modernom či minimalistickom duchu. Do obývačky v industriálnom štýle sa hodí nevšedný stolík s prvkami v betónovom vzhľade či stolík v kombinácii sklo+oceľ, ktorý naviac vďaka svojmu transparentnému dizajnu vizuálne odľahčí priestor.

3

3. Stolíky s úložným priestorom sú ideálne do malej obývačky

Máte malú obývačku a zvyknete v nej tráviť veľa času pozeraním televízie alebo čítaním na sedačke? Určite oceníte odkladací priestor navyše, ktorý vám môže poskytnúť práve kvalitný konferenčný stolík. Jednoduchým riešením je minimalistický konferenčný stolík s policou, kde si môžete odložiť ovládač na televízor, ale aj rozčítané knihy a časopisy. Na diskrétnejšie odkladanie predmetov poslúži konferenčný stolík so zásuvkami, prípadne stolík, ktorý v sebe kombinuje obidve možnosti. Rafinovaný konferenčný stolík vás prekvapí skrytým úložným priestorom.

Tip: Vynikajúcim riešením do menších priestorov je i rozkladací konferenčný stolík, ktorý môžete prispôsobovať vašim aktuálnym potrebám – napr. tak, že ho rozložíte vtedy, keď potrebujete na stolík v obývačke umiestniť pohostenie pre návštevu.

4

4. Šikovná sada konferenčných stolíkov vám pomôže ušetriť miesto

Kto povedal, že konferenčný stolík musíte mať len jeden? Zaujímavým riešením do obývačky, v ktorej nemáte veľa miesta, je sada stolíkov, ktoré môžete mať zložené pod sebou alebo rozložené v priestore. Dva ľahké biele konferenčné stolíky vyniknú vo vašej retro či seversky ladenej obývačke. Set konferenčných stolíkov z MDF a kovu je vhodný aj k záhradnému posedeniu či kresielkam na balkóne alebo na terase.

5

P.S.: Chceli by ste vedieť viac o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nášho tovaru k Vám domov a o vynáške tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@omega-nabytok.sk či telefonicky na čísle 0915 547 018 alebo využite náš online chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.