Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

7 výhod nábytku z masívneho dreva, do ktorého sa zamilujete


Nábytok z masívneho dreva patrí medzi najobľúbenejšie a najkvalitnejšie typy nábytku a nájdeme ho v domácnostiach po celom svete, zariadených v rôznych štýloch. V prípade, že stále váhate, či si máte zariadiť váš domov dreveným nábytkom, prečítajte si viac o jeho výhodách.

 

1. Nábytok z dreva vyniká svojou prirodzenou krásou

Každý typ dreva má svoju prirodzenú kresbu a farbu, ktorá je úplne jedinečná. Žiadne dva stoly z masívu preto nebudú úplne rovnaké. Špecifické vlastnosti dreva naviac umožňujú bohaté možnosti umeleckého spracovania dreva – zaoblené rohy, vyrezávané prvky a rôzne typy lakovania, ktoré zvýraznia krásu tohto prírodného materiálu.

2

2. Drevený nábytok je nadčasový

Drevený nábytok pravdepodobne používali vaši prastarí a starí rodičia a s obľubou ho využívajú aj mladšie generácie – tento nábytok je totiž nadčasový. Posteľ z masívneho dreva sa hodí do spálne zariadenej v klasickom, rustikálnom, provensálskom, škandinávskom aj industriálnom štýle.

3

3. Nábytok z masívneho dreva sa ľahko kombinuje

Tlmené farby dreva, ktoré sa prirodzene vyskytuje v odtieňoch béžovej a hnedej farby, sú ako stvorené na kombinovanie v interiéri – a to buď tón v tóne (s uzemňujúcimi odtieňmi hnedej) alebo s výraznými farbami ďalšieho nábytku, kobercov, stien, bytových textílií a doplnkov.

Tip: Drevený konferenčný stolík výborne vynikne v kombinácii s kovovými, keramickými či sklenenými doplnkami.

4

4. Vôňa dreva evokuje pobyt v prírode

Drevo pôsobí na všetky zmysly – očarí vás nielen pekným vzhľadom a tým, že je na dotyk príjemne teplé (nie chladivé), ale aj typickou vôňou, vďaka ktorej sa budete cítiť ako v lese. Drevená posteľ vám v kombinácii s dobre zvolenými matracmi zabezpečí kvalitný a voňavý spánok.

5

5. Drevený nábytok zútulní každú izbu

Nábytok z dreveného masívu je obľúbeným riešením pri zariaďovaní interiérov v útulnom vidieckom štýle. Nepatrí však výlučne na chaty a chalupy – aj moderný interiér spoľahlivo zútulnia drevené stoličky, komody či knižnice. Najmä nábytok z tmavého dreva pomáha vyčarovať príjemnú domácku atmosféru.

6

6. Nábytok z dreveného masívu je odolný a drží si svoju hodnotu

Kvalitne opracované masívne drevo s povrchovou úpravou zväčša dobre odoláva škrabancom a vydrží vám dlhé roky a desaťročia. Hoci drevo patrí medzi odolné a trvácne materiály, jeho životnosť môžete predĺžiť tým, že sa budete pravidelne starať o jeho údržbu a nebudete ho vystavovať zvýšenej vlhkosti.

Tip: Luxusná drevená komoda s vyrezávanými detailmi pôsobí vďaka vintage looku ako starožitný kus nábytku a dodá vášmu interiéru osobitý štýl.

7

7. Drevo poskytuje rôzne možnosti povrchovej úpravy

Drevený nábytok sa teší veľkej popularite aj vďaka tomu, že ho môžete upravovať rôznymi spôsobmi – medzi najobľúbenejšie patrí morenie, lakovanie a úprava olejom. Medzi výraznejšie typy spracovania patrí farebný náter, ktorý je typický napríklad pre provensálsky alebo stredomorský štýl bývania. Drevený nábytok nafarbený na bielo však nájdeme aj v severských interiéroch. Váš domov si môžete ozvláštniť aj originálnym vzorovaným dreveným nábytkom.

8

P.S.: Chceli by ste vedieť viac o nábytku z masívneho dreva, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nášho tovaru k Vám domov a o vynáške tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@omega-nabytok.sk či telefonicky na čísle 0915 547 018 alebo využite náš online chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.