Aj malá kuchyňa môže byť zariadená prakticky a účelne – toto by v nej nemalo chýbať


Nábytok do kuchyne a jedálne by mal byť v prvom rade prispôsobený potrebám každodenného života. Čo však v prípade, že túžite po nábytku, ktorý lahodí oku a je praktický, ale zároveň vás trápi skutočnosť, že vo vašej kuchyni chýba zopár užitočných metrov štvorcových priestoru? Riešením je účelne a prakticky navrhnutá kuchynská linka, ktorá vám pomôže vyťažiť maximum z obmedzeného priestoru, ktorý máte k dispozícii.


Vysoké skrinky s množstvom úložného priestoru

V prípade, že zariaďujete atypickú alebo menšiu kuchyňu, zamerajte sa na to, aby ste využili všetok priestor, ktorý je dostupný – teda ideálne až po strop. Vhodným riešením je variabilná kuchynská linka na vyskladanie, ktorá sa prispôsobí vašim potrebám. Kuchynský komplet so skrinkami po celej dĺžke a výške poskytne dostatok miesta pre vaše riady, kuchynské pomôcky aj trvanlivé potraviny.

2

Praktická kuchynská doska

Kuchynská linka s veľkou pracovnou doskou nemusí byť utópiou ani v menšej kuchyni. Stačí, ak budete vašu pracovnú plochu udržiavať nezapratanú a čistú. Pri výbere pracovnej dosky do kuchyne sa zamerajte na kvalitné materiály a vypracovanie. Uprednostnite povrchy, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu, vlhku a teplu, ako sú napríklad kvalitné drevotrieskové kuchynské dosky s vrstvou vysokotlakového laminátu.

3

Kvalitný hlboký drez

Praktický a dostatočne veľký drez oceníte najmä v prípade, že vaša kuchyňa nedisponuje umývačkou riadu. Kvalitný granitový drez je perfektným riešením do modernej kuchyne – granit nezadržiava nečistoty, ľahko sa čistí s pomocou bežných čistiacich prostriedkov a je veľmi odolný. Praktickým riešením do malej kuchyne sú i hlboké nerezové drezy s odkvapkávacím priestorom. Originálnym riešením do malej rohovej kuchyne je rohový nerezový drez. Čoraz populárnejšou alternatívou do kuchyne bez umývačky riadu je dvojitý drez, v ktorom je prídavná vanička, ktorá vám zjednoduší umývanie riadu aj kuchynské práce.

Tip: Aj v kuchyni, v ktorej chýbajú vzácne centimetre štvorcové, dbajte pri výbere drezu na to, aby bol nad ním dostatočný manévrovací priestor. Skvelým riešením je kombinácia hlbokého drezu a kuchynskej drezovej batérie s flexibilným ramenom a spŕškou.

4

Logicky usporiadané úložné systémy

V malej kuchyni mimoriadne záleží na tom, pre aké úložné systémy sa rozhodnete. Kuchynská linka so zabudovaným drôteným systémom pre potravinovú skriňu vám zjednoduší skladovanie trvanlivých nápojov a potravín. Drôtený systém do rohových skriniek vám umožní naplno využiť „nešikovný“ priestor v rohu, kam sa vďaka otočným poličkám ľahko dostanete. Príborník do zásuvky vám pomôže mať vždy poriadok nielen v príboroch, ale aj v drobnom kuchynskom náčiní a doplnkoch, ktoré používate pri varení. Dobre usporiadaný odpadový kôš vám zjednoduší separovanie smetí a je populárnym ekologickým riešením do modernej domácnosti.

5

P.S.: Chceli by ste vedieť viac o nábytku do kuchyne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nášho tovaru k Vám domov a o vynáške tovaru? Kontaktujte nás e-mailom na info@omega-nabytok.sk či telefonicky na čísle 0915 547 018 alebo využite náš online chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie