Ako zariadiť kúpeľňu aby bola trendy

1. Riaďte sa pocitom

Veľmi podstatný je váš pocit, ktorý máte, keď vojdete do kúpeľne. Kúpeľňa by mala byť miestom s príjemnou atmosférou, ktoré vám poskytne oddych a uvoľnenie. Aj preto aktuálne trendy idú cestou pohodlia a estetiky pričom výrobcovia ponúkajú širokú paletu produktov v rôznych cenových hladinách. Kúpeľňu snov si tak môže dovoliť naozaj každý.

Elizabeth_1

2. Čím väčšie obklady, tým lepšie

Okrem toho, že sú veľké obklady a dlažby trendy, sú aj praktické. Ich údržba je menej náročná, pretože s veľkými obkladmi prichádza menej špár. Okrem toho dizajn lepšie vynikne na veľkých dlažbách a obkladoch. Jediné na čo ešte treba myslieť je skúsený a šikovný obkladač.

 

3. Závesné umývadlá aj nábytok

Prečo by ste si mali radšej zaobstarať závesný nábytok a sanitu? Jednoducho preto, že vyzerajú lepšie, miestnosť je vzdušnejšia a opticky väčšia. A čo je ešte dôležitejšie, údržba kúpeľne je s nimi podstatne jednoduchšia. Stačí vziať do ruky mop a prebehnúť podlahu. Nemusíte sa zohýbať a čistiť podlahu okolo skriniek či toalety. Moderný a kvalitný nábytok si vyberiete aj v našej ponuk tu.

SOFIA_galeria_1

4. Otvorený priestor

Nie len pri kúpeľni ale pri všetkých priestoroch platí, že sa v nich človek cíti lepšie ak sú otvorené a vzdušné. Pri zariaďovaní kúpeľne teda siahajte skôr po otvorených policiach, ktoré zdôraznia pocit voľnosti. Pokúste sa jednotlivé skrinky umiestniť tak, aby vám nezasahovali do priestoru, v ktorom sa pohybujete a aby boli v prípade malej kúpeľne čo najsvetlejšie.

 

5. Vhodne umiestnené zrkadlo

Zrkadlo nesmie chýbať v žiadnej kúpeľni. Okrem toho, že sa pred ním skrášľujeme dokáže aj opticky zväčšiť priestor. Ak teda zrkadlo umiestnite strategicky, dokáže aspoň na oko zväčšiť aj malú kúpeľňu. Stále viac našich klientov siaha po zrkadlách s podsvietením. Vyberte si zrkadlo do kúpeľne čo najväčšie.

 

6. Keď sprcha tak Walk - in

Walk - in sprcha pôsobí luxusne, moderne a má jednoduché čisté línie. Aj ona teda prispeje ku priestrannejšej a vzdušnejšej kúpeľni, ktorá sa navyše ľahko udržiava. Je možné umiestniť ju skoro do každej kúpeľne, nakoľko nepotrebuje spodnú vaničku. Stačí mať len voľný roh, ktorý môžete zavrieť sklenenými dverami alebo vymurovať stenu, ktorá vám vytvorí kút v tvare U.

 

7. Voľne stojace vane

K oddychu a relaxácií v pohodlí domova určite patrí vaňa plná horúcej vody a peny. Aby ste si odpočinok vo vani užili naplno, mala by vaňa pôsobiť esteticky a zvýrazňovať dizajn celej kúpeľne. Voľne stojace vane sú moderné, štýlové a ideálne na relaxáciu. No má to jeden háčik – potrebujú veľa priestoru a batériu umiestnenú v priestore.

vana

8. Nezabudnite na dekorácie

Kúpeľňa by rozhodne nemala byť preplnená nezmyslenými dekoráciami. Lenže vkusne zvolené dekorácie a kvety môžu podčiarknuť celkový dojem a atmosféru kúpeľne.

Myslite na to aj pri 3D vizualizácií a návrhu kúpeľne. Vždy je lepšie mať vopred predstavu a vidieť ju aspoň v 3D vizuálizácií. Vyhnete sa tak sklamaniu a prídete na veľa dôležitých detailo, ktoré ste si inak neuvedomili.

 

9. Podlahové kúrenie

Keď vyjdete zo sprchy alebo z vane vyhriata podlaha bude určite príjemnou záležitosťou. Podlahové kúrenie môže byť teplovodné alebo elektrické, obe však majú príjemné sálavé teplo. Vďaka tomu podlahové kúrenie prispieva k úspore energie.

 

10. Dokonalé osvetlenie

Svetlo v kúpeľni je mimoriadne dôležité a jedna lampa vám určite nebude stačiť. Do kúpeľne sa skvele hodí bodové osvetlenie, ktoré dokáže rozžiariť aj tmavé kúty, do ktorých sa bežné osvetlenie nedostane. Vďaka tomu budete mať z kúpeľne lepší pocit a opticky sa zväčší priestor. Ak investujete do bodového LED osvetlenia ušetríte aj za energie. Ak si nehávate vypracovať 3D vizualizáciu kúpeľne, vyberte si dizajnéra, ktorý vám poradí a zapracuje do návrhu kúpeľne aj osvetlenie.

Hobby_galeria

11. Odvetrávanie kúpeľne

Ak chcete automatizované odvetrávanie kúpeľne, musíte na to myslieť s dostatočným predstihom. Je totiž potrebné, aby ste všetko dôkladne naplánovali a prípadne zvážili viacero možností. Dobre zvolený a kvalitný vetrací systém zlepší nie len pohodu v kúpeľni ale aj zdravotné podmienky.

 

12. Myslite ekologicky

A nejde len o ochranu prírody ale aj o šetrenie vašich peňazí. Vďaka inovatívnym riešeniam a modernej technológií sa dokážete vyhnúť zbytočnému plytvaniu energiami aj financiami. Určite ale nebudete ukrátení o pohodlie a príjemný pocit z vašej kúpeľne snov. Ak investujete do ekologických riešení náklady sa vám behom niekoľkých rokov vrátia a ďalej už len budete šetriť.

Kým začnete s plánovaním a realizáciou vašej kúpeľne snov, nebojte sa obrátiť na odborníkov. Dokážu vám poradiť s výberom a umiestnením predmetov a aj nábytku, urobiť návrhy a 3D vizualizáciu.