Naše tipy, ako opticky zväčšiť malú miestnosť. Využite zrkadlá!

Na dĺžke záleží. Takisto i na šírke, a jednoznačne na tom, ako sa v danom priestore cítite. Pokiaľ ide o miesto, ktoré ste sa rozhodli nazývať domovom, pri jeho výbere a prihliadaní na pomer cena vs. kvalita zavážia i tieto aspekty. Čo však robiť, ak vás financie nepustia do sfér lukratívnych nehnuteľností a vám nezostáva nič iné, iba jediné riešenie - uspokojiť sa s uzučkým príbytkom, ktorý je však nezameniteľný a práve pre vás jedinečný? 

Zrkadlá sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Zamysleli ste sa však niekedy, prečo má váš známy umiestnené zrkadlo práve nad krbom či oproti kuchynskej linke? Zrkadlá neslúžia iba ako dekorácia. Začiatok dňa by sme si bez nich vedeli predstaviť len veľmi ťažko, no netreba zabúdať i na ich ďalšie funkcie. Poďme ich využiť kreatívne a efektívne! Týchto 5 rád vám pomôže, ako na to.

Oprite zrkadlo o stenu

Tento jednoduchý trik dokáže i z najmenšej izby vykúzliť naozaj veľa. Vďaka optickému klamu dosiahnete efekt predĺženia miestnosti a navyše sa nemusíte báť o vizuálny stereotyp. Zrkadlo môžete kedykoľvek premiestniť a ak sa vám nepáči “dvojitý“ pohľad na vašu posteľ či sedačku, šupnite ho na druhú stranu.

2 v 1

Na zrkadlo už miesto nemáme. A čo tak využiť plochu, ktorá je zbytočná? Posuvné dvere, v ktorých si môžete obzerať svoje módne kúsky? Aj takýto trik vám môže pomôcť k priestrannejšej domácnosti.

Nebojte sa experimentovať a vytiahnite lepidlo

A čo tak vyskladať si nábytok rôznymi veľkosťami zrkadiel? Prečo máte len jedno, ak ich môžete mať niekoľko? Nenechajte sa zastrašiť lenivým zamietnutím vašej mysle a buďte vynaliezaví. Ak sa vám takýto kúsok skrine páči, nezúfajte nad tým, že vám ju nevyrobia na mieru. Pustite sa do práce a originalita spojená s vytrvalosťou vám istotne prinesie ovocie.

Zrkadlo nemusí byť iba v kúpeľni

Chceme väčšiu kuchyňu, no búrať nechceme. Lepiť, lepiť a ešte raz - inštalovať zrkadlá všade, kde sa dá! Úzke priestory si zrkadlá priam pýtajú. Prečo investovať do prerábania kuchyne, plytvať energiou na obkladanie kachličiek, ak nám stačí jednoduché zavesenie zrkadla? Efekt mäkšieho osvetlenia dosiahnutého prostredníctvom odrazu využíva napríklad i mnoho reštauracií.

Pásiky

Najčastejším problémom zrkadiel je práve ich mätúci efekt. Aby ste predišli dezorientácii, skúste stenu ozdobiť v tvare pásov. Výhodou takejto optiky je fakt, že vizuálne vnímanie človeka nie je narušené až do tak veľkej miery a stále dokážeme rozoznávať detaily.